Monika Wójcik

Monika Wójcik

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w procesie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Razem z Patrycją Bujarską stworzyłyśmy Zrozumienie. Pracownię Psychoterapii i Rozwoju.
Jako psycholog udzielam pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom, które zmagają się z kryzysem, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, wypaleniem zawodowym, utratą ważnej dla siebie osoby. Specjalizuję się w szczególności w leczeniu zaburzeń lękowych i OCD.

Kontakt: m.wojcik@zrozumienie-psychoterapia.pl

Monika Wójcik – ZnanyLekarz.pl

W 2014 roku uzyskałam certyfikat Racjonalnej Terapii Zachowania Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Ukończyłam również kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, którego jestem członkiem. Dbając o jakość procesów terapeutycznych swoją pracę poddaję regularnej superwizji grupowej i indywidualnej u certyfikowanego superwizora PTTPB.

Odbyłam praktyki zawodowe na Oddziale Psychiatrii Dziennej Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Będąc absolwentką Akademii Trenerów Biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach, pracowałam jako trenerka w środowisku biznesowym projektując i prowadząc szkolenia m.in. z radzenia sobie ze stresem, wystąpień publicznych, budowania zespołu i komunikacji. Zapraszam na konsultacje również osoby, które chcą poprawić swój warsztat lub przełamać swój lęk związany z wystąpieniami publicznymi.

Jako psycholog stale poszerzam swoją wiedzę korzystając z literatury i biorąc udział w licznych szkoleniach związanych z pracą terapeutyczną. Wspieram pacjentów w drodze do poprawy relacje z innymi, jak i z samym sobą. Uważam, że relacja terapeutyczna jest wyjątkowa i jestem w niej autentyczna chcąc zrozumieć klienta bez jakichkolwiek ocen.

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju powstała z myślą o stworzeniu miejsca, w którym klienci będą czuć się w sposób ułatwiający mówienie o rzeczach trudnych, wstydliwych i ważnych dla siebie. Razem z Patrycją Bujarską zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego człowieka z ogromną empatią i chęcią zrozumienia. To miejsce jest oparte na przyjaźni i każda osoba, która jest w naszym zespole jest dla nas ważna i potrzebna. Dbamy o każdy aspekt naszej pracy, którą z całego serca kochamy i jesteśmy wdzięczne za zaufanie naszych klientów, jak i naszego zespołu.

Nasze gabinety

Zapraszamy na spotkanie w gabinetach w Katowicach lub online.

Kontakt sms i telefoniczny

+48 571 797 097

Godziny pracy gabinetowej

Poniedziałek-Piątek:
09:00 – 20:00
Sobota: 10:00-16:00

Lokalizacje

ul. Staromiejska 7, lok. 202B, Katowice Centrum
ul. Armii Krajowej 357, Katowice Podlesie
ul. Panewnicka 22, Katowice Ligota