Grupy wsparcia

Grupa rozwojowa dla kobiet w ciąży

Zapraszamy na cykl spotkań online w kameralnej, siedmioosobowej grupie kobiet, które łączą coś ważnego – spodziewają się dziecka i chcą jak najlepiej przygotować się do porodu i połogu. Nasza grupa nie skupia się jednak tylko wokół tych obszarów. Porozmawiamy o seksualności po porodzie, emocjach i lękach, z którymi mierzą się rodzice po pojawieniu się dziecka. Dotkniemy obszarów komunikacji i proszenia o pomoc i wszystkiego, czego będziemy potrzebować.

Grupę prowadzi Stefania Kumor – położna i seksuolożka. Wspierać ją będą psycholożki i psychoterapeutki z naszego zespołu m.in. Patrycja Bujarska, Monika Wójcik i Natalia Pyclik.

Najbliższe spotkanie: 23 kwietnia 2024 r. od 17:00 do 18:00.
Nadal przyjmujemy zapisy do grupy.


Grupa wspierana przez Ładne Bebe

Stefania Kumor

Z wykształcenia jestem magistrą położnictwa i seksuolożką. Ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Położnictwo oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu na kierunku Seksuologia Praktyczna.

W swojej pracy staram się łączyć oba moje zawody – swoim wsparciem obejmuję kobiety (i ich osoby partnerskie) w okresie okołoporodowym. Zajmuję się wspieraniem merytorycznym i psychicznym. Pracuję w nurcie pozytywnej seksualności. Zależy mi na propagowaniu szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie pracując kilka lat na Oddziale Położniczym, zajmując się kobietami po porodzie, w pierwszych dobach połogu, oraz ich maleńkimi dziećmi. Pracowałam również w Fundacji SEXEDPL na stanowisku seks edukatorki i twórczyni treści merytorycznych.

W ramach praktyki własnej prowadzę indywidualne zajęcia szkoły rodzenia, domowe wizyty poporodowe, konsultacje laktacyjne, naukę chustonoszenia i poradnictwo seksuologiczne. Współtworzę warsztaty dla kobiet, które swoją tematyką obejmują pracę nad własną seksualnością, samoakceptacją i relacją z ciałem.

Rozmów ze mną można posłuchać na platformach streamingowych,
a czasami przeczytać w gazetach. Miałam wielki zaszczyt udzielić wywiadu Justynie Dąbrowskiej do książki „Przeprowadzę Cię na drugi brzeg”, którą polecam przeczytać wszystkim kobietom.

Prywatnie jestem osobą, którą interesuje bardzo wiele rzeczy. Moją największą życiową pasją jest uprawianie gastroturystyki w towarzystwie moich przyjaciół, robienie analogowych zdjęć, spędzanie czasu w bliskości natury, hasając po lesie albo pływając w jeziorze. Większość wolnego czasu spędzam z moim psem, Racuchem. Lubię dobry design, sztukę, filmy (szczególnie dokumentalne) i długie dyskusje o tym wszystkim.

Nasze gabinety

Zapraszamy na spotkanie w gabinetach w Katowicach lub online.

Kontakt sms i telefoniczny

+48 571 797 097

Godziny pracy gabinetowej

Poniedziałek-Piątek:
09:00 – 20:00
Sobota: 10:00-16:00

Lokalizacje

ul. Staromiejska 7, lok. 202B, Katowice Centrum
ul. Armii Krajowej 357, Katowice Podlesie
ul. Panewnicka 22, Katowice Ligota