Żaneta Stachura-Pluta

Żaneta Stachura-Pluta

Pracuję w podejściu integratywnym, opierając się na nurtach: systemowym, psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym oraz pracy z ciałem. W kontakcie z pacjentem najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna. Techniki oraz sposób pracy dostosowuję do potrzeb pacjenta tak, aby jak najlepiej dopasować metody do jego aktualnych problemów życiowych i emocjonalnych, ceniąc przy tym jego indywidualność.

Udzielam pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieciom, młodzieży i dorosłym prowadząc również terapie par.

Udzielam pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla osób zmagających się z między innymi z niskim poczuciem własnej wartości, obniżonym nastrojem, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, doświadczeniem straty oraz problemami relacyjnymi. Swoją pomoc adresuję głównie do młodzieży od 13 roku życia oraz osób dorosłych. Ukończyłam Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w
Katowicach na kierunku Psychologia oraz kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w szkole Integri TSR. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Tercognitiva w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie licznych praktyk i staży, m.in.: na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, w Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej NZOZ PsychoMedic, Instytucie Psychoterapii i terapii seksuologicznej Splot oraz w fundacjach: Edukacji Społecznej, Girls Future Ready oraz Jesteśmy Ważni.Równolegle do pracy gabinetowej staram się propagować wiedzę psychologiczną poprzez różnorodne aktywności społeczne i medialne. Prowadzę profil edukacyjny na Instagramie, jestem autorką licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych dla gazet i portali oraz dwóch ebooków psychoedukacyjnych dla młodzieży: “Wielkie dochodzenie w sprawie Instagrama” oraz “Tego w szkole nie było”, w których przybliżam czytelnikom tematykę świadomego dbania o kondycję psychiczną i zrozumienia dla własnych myśli, uczuć i emocji.

Pracując z pacjentami kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Uważam relację terapeutyczną za jeden
z ważniejszych czynników pomocowych, dlatego szczególną uwagę zwracam na okazywanie empatii, zrozumienia i akceptacji moim pacjentom.