Monika Machura

Monika Machura

Jestem absolwentką Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach studiów ukończyłam specjalności: psychologię kliniczną człowieka dorosłego oraz psychologię wychowawczo-kliniczną dzieci i młodzieży. Obecnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne, uczestnicząc w akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Podyplomowym Kursie Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Monika Machura – ZnanyLekarz.pl

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. podczas praktyk i staży odbytych w Oddziałach Zamkniętym i Dziennym Katedry i Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii w SP Szpitalu Klinicznym nr 7 ŚUM w Katowicach, Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPS, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Katowicach, Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” oraz będąc zatrudnioną w Szpitalu MEGREZ i Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach.

Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń adaptacyjnych, przeżywającymi trudności w radzeniu sobie ze stresem, a także z klientami nastawionymi na rozwój osobisty. Posiadam kilkuletnie doświadczenie pracy online, tym samym dając możliwość uczestniczenia w terapii psychologicznej Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Ukończywszy pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w relacji terapeutycznej dążę przede wszystkim do poznania zasobów klienta, jako niezbędnych w procesie prowadzącym do oczekiwanej zmiany.

W kręgu moich zainteresowań znajduje się profilaktyka zdrowotna i dietetyka.